úterý 16. září 2014

Měsíc s Yoli a KRÁLOVNOU TEARLINGU (O knížce a sérii)


Tak nejdříve bych vám ráda představila samotou knihu s českými údaji, poté se podíváme na originál a nakonec na celou sérii:
Název: Královna Tearlingu
Datum vydání: 1.10.2014
Autorka: Erika Johansenová
Přeložila: Veronika Volhejnová
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback
Počet stran: 432
Žánr: Young Adult, Scifi, Fantasy 

Tak toto jsou obecné informace ke knize a teďka se na ně podíváme ze světového měřítka:
Původní název: The Queen of the Tearling
Datum vydání (poprvé): 31. října 2013
Nakladatelství: Harper/Bantam Press
Vazba: paperback i hardback
Počet dílů série: 3
Počet stran: 448

Původní znění anotace:
    Kelsea Glynn is the sole heir to the throne of Tearling but has been raised in secret by foster parents after her mother - Queen Elyssa, as vain as she was stupid - was murdered for ruining her kingdom. For 18 years, the Tearling has been ruled by Kelsea's uncle in the role of Regent however he is but the debauched puppet of the Red Queen, the sorceress-tyrant of neighbouring realm of Mortmesme. On Kelsea's 19th birthday, the tattered remnants of her mother's guard - each pledged to defend the queen to the death - arrive to bring this most un-regal young woman out of hiding...
     And so begins her journey back to her kingdom's heart, to claim the throne, earn the loyalty of her people, overturn her mother's legacy and redeem the Tearling from the forces of corruption and dark magic that are threatening to destroy it. But Kelsea's story is not just about her learning the true nature of her inheritance - it's about a heroine who must learn to acknowledge and live with the realities of coming of age in all its insecurities and attractions, alongside the ethical dilemmas of ruling justly and fairly while simply trying to stay alive...


Česká anotace, kterou můžete objevit na bux.cz

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.

A posledním bodem dnešního programu je celá série.
Celkově by se mělo jednat o trilogii, zbývající dva díly, zatím autorka zřejmě nedopsala, neboť se mi o nich nic moc nepodařilo najít.


Příběh připomíná známou sérii Game of Thrones, jehož hlavní hrdinka se potýká s každodenní realitou svého věku a etickými dilematy s vládnutím spojené, a při tom všem se prostě snaží, aby zůstala naživu.
     
Série následuje devatenácti letou princeznu Kelseau Glynn, která musí znovu získat trůn po její zesnulé matce a zbavit své království Tearling od sil korupce a černé magie Červené královny ze sousední země.

1 komentář:

Moc děkuji za komentář, vždy potěší!