pátek 14. března 2014

Recenze na knihu: Strážkyně krve

Originální název: Blood Keeper
Autor: Tessa Grattonová
Přeložila: Jana Kunová
Počet stran: 366
Vydáno v ČR: 2013
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace:
Pro Mab Prowdovou je krvavá magie stejně přirozená jako dýchání. Ale když jedno její kouzlo omylem probudí mocnou spící kletbu, magie se jí vymkne z rukou – a probuzená kletba ohrožuje jak ji, tak zcela nemagického chlapce Willa, s nímž se Mab postupně sbližuje. Stejně jako v pozoruhodném debutu Magie krve Tessa Grattonová umně propojuje záhady, romantiku a hrůzu a dává jižanskému gotickému románu novou svěžest. (zdroj: bux.cz)Dneska vám přináším recenzi na druhý díl série Magie krve, kterou vydává nakladatelství Knižní klub. První díl se mi velmi líbil, a proto jsem se moc těšila i na druhý díl. A hnedka vám musím oznámit, že zklamaná jsem nebyla.

Celkové zpracování knihy se nese v podobném duchu jako díl první, což je velmi důležité zmínit, protože někdy se stává, že co díl to jiná ves! Proto tedy nebojte, na poličce vám budou ladit. Pro ty kdo nečetli recenzi na jedničku, tak jen ve zkratce. Je to hardback s přebalem a i zde jsou začátky kapitol graficky zpracovány, jednotlivé dějové linie jsou odlišeny stylem písma.

Očekáváte, že hlavní postavy z předešlého dílu, Silla a Nick, budou zažívat nová dobrodružství? Tak to jste na velkém omylu! Máme zde nové postavy, nové město a nové příběhy. Což je něco originální, jelikož ještě u žádné série, co jsem četla, jsem toto neměla. Série vlastně propojuje magie. Pokud jste ale Sillu a Nicka měli velmi rádi, tak zas brečet nemusíte, jelikož zde jsou okrajově zmíněni a usazeni ve velmi propleteném ději.

Minule jsme magii objevovali s postavami, co o ní vůbec nic nevěděli. Bylo by nudné číst znovu\o tom samém, proto spisovatelka tentokrát hlavní hrdinku Mab zasvětila do magie už od dětství. Takže nyní je zde magie na vyšší úrovni.

I zde se dočkáme více dějových linií, jedna bude vyprávět "přítomnost" a druhá opět minulost až po současnost. Opět bude čtenáři v hlavě vrtat záhada, která ho donutí celou knihu přelouskat, co možná v nejkratším čase. V tomto díle je mnohem více dějů, zápletek, záhad atd. Například: láska Mab a Willa, příběh Lukase, Arthurův životní příběh, propojení s minulým dílem, Garbriel, růže...

Co možná trošilinku kazí dojem skvělé knihy je na mě až moc sladce šťastný konec. Uznejte sami, že v reálu ne vždy vše dopadne růžově!

Sečteno podtrženo kniha je super. Jako druhý díl rozhodně nezklame! A jen tak náhodou netušíte něco o třetím díle? Na internetu jsem nic nenašla!

9/10
Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství Knižní klub za recenzní výtisk!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za komentář, vždy potěší!